Amálie Dobšíková • Mezinárodní letní kurzy prof. Otakara Ševčíka

13.07.2023

Vystoupení Bílé koncertní řady královeckých filharmoniků v rámci Mezinárodních letních kurzů prof. Otakara Ševčíka.

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Koncert pro housle e moll, op. 64

a další...

Účinkující

Amálie Dobšíková housle

a další účastníci kurzů

Amálie Dobšíková

Amálie Dobšíková, narozena v roce 2003, je houslistkou a violistkou zároveň. Housle studuje na Pražské konzervatoři u prof. Jindřicha Pazdery a MgA. Radima Kresty a obligátní violu u Mgr. Petra Holmana.

Velice si považuje svého nově vzniklého klavírní tria (Trio Tragico), kde se s jejími spoluhráči violoncellistou Josefem Matějem Švecem a klavíristou Maksymem Burdalovem věnují převážně české hudbě období romantismu. Dále se věnuje barokní hudbě. Měla možnost vystoupit sólově s osobnostmi staré hudby působícími ve významných souborech (Collegium 1704, Musica Florea atd.). Taktéž čerpala informace jakožto koncertní mistr Barokního orchestru Pražské konzervatoře od dirigenta a flétnisty Mgr. Jakuba Kydlíčka, PhD.

Koncertní síň Trojice,
Písek